KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13693292
*
nr 1369 3292
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, GB, skärgård. Olja på pannå, 15x21 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 19:44:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 20:17:05
1
100 kr
17/12 08:08:55
2
150 kr
17/12 08:26:23
1
200 kr
17/12 08:41:07
2
250 kr
21/12 19:13:55
3
Vinnande bud
21/12 19:38:46
2
350 kr
21/12 19:38:46
3
400 kr (Budbetjänt)
21/12 19:39:45
2
450 kr
21/12 19:39:45
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran brunius olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55
*
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Göran Brunius
nr 1369 3292
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, GB, skärgård. Olja på pannå, 15x21 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 20:17:05 | 1 | 100 kr |
17/12 08:08:55 | 2 | 150 kr |
17/12 08:26:23 | 1 | 200 kr |
17/12 08:41:07 | 2 | 250 kr |
21/12 19:13:55 | 3 | Vinnande bud |
21/12 19:38:46 | 2 | 350 kr |
21/12 19:38:46 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
21/12 19:39:45 | 2 | 450 kr |
21/12 19:39:45 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran brunius olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55